top of page

Kamerový systém pro rodinný dům

 
 
 
 
 

Je dobré si uvědomit, že váš rodinný dům může být jedna z největších investic, kterou v životě realizujete, a je tedy nezbytně nutné věnovat odpovídající úsilí k jeho ochraně. Je také místem, kde se vy a vaše rodina cítíte bezpečně, prožíváte radosti a strasti všedního života a je velice nepříjemné, když pocit bezpečí ztratíte například návštěvou zlodějů. Kamerové systémy se osvědčily jako skvělý preventivní a přímý prostředek boje proti kriminalitě a často již jejich pouhá přítomnost odradí potenciální útok.

studie-rd-490x336-1.png

Plánování a doporučená řešení

 

Vždy je dobré si dopředu rozmyslet, kolik kamer bude potřeba k odpovídajícímu monitorování požadovaných prostor, a kam můžete natáhnout kabeláž. Také je dobré namalovat hrubý plánek prezentující vaší představu vycházející ze skutečného stavu. Kamerový systém si pak můžete vybrat podle počtu kamer a dalších požadovaných parametrů.

Kompletní návrh vám rádi zpracujeme zcela zdarma.

 

Nejčastěji monitorovaná místa – venku

 
 
  • Vstupy na pozemek (vrata, vrátka)

  • Parkovací místa pro automobily

  • Zahradní domek s nářadím (sekačky, traktůrky)

  • Obvod pozemku a zahrada

Nejčastěji monitorovaná místa – uvnitř

 
 
  • Vstupní hala

  • Garáž

 

Kam se kamery montují

 
 

Bezpečnostní kamery se většinou montují na podbití střechy (krovy), kde je možné kameru vhodně umístit a zároveň jednoduchým způsobem (i dodatečně) přivést kabeláž. Pro tento typ instalace jsou oblíbené kamery typu DOME. Umístění je stejně tak možné na stěnu, kde je dobré mít připravený otvor pro kabel, případně instalační krabici do zateplení.

schema-rd-490x324-1.png

Sledování kamerového systému

 
 

V domě – Obraz je možné sledovat například na televizoru v obývacím pokoji. Záznamové zařízení lze umístit přímo k televizoru, nebo do technické místnosti a pomocí HDMI kabelu spojit s televizorem. Jednoduchým přepnutím odpovídajícího vstupu na TV pak uvidíte kompletní dění z pohodlí pohovky.

Mimo domov – systém je možné připojit k internetu a díky tomu se můžete domu podívat prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC.

bottom of page