top of page

Firemní bezpečnost a dohled nad zaměstnanci

 
 
 
 
 

„Důvěřuj, ale prověřuj. Dohled musí být.“ Vlastnit firmu a nechat vše na zaměstnancích je přímá cesta k bankrotu. Nejsou všichni podvodníci, ale příležitost dělá zloděje. V současnosti, kdy se lidé dostávají do dluhových pastí, nelze očekávat, že zaměstnanec nevyužije příležitost si přilepšit. V článku se dozvíte konkrétní metodiku vedoucí k zvýšení vašich možností dohledu, zpětné dohledatelnosti a možnosti párování videosekvence s konkrétními daty, jakými mohou být pokladní záznamy či záznam v docházkovém systému.

studie-rd-490x336-1.png

Kompletní návrh vám rádi zpracujeme zcela zdarma.

 

Vysoká kvalita obrazu i v noci

 

Snímaný obraz videa se ve vysoké kvalitě přenáší z kamerových systémů i za špatných světelných podmínek. V noci vyvolá tento propracovaný systém kamer poplach nebo upozornění na nestandartní stavy ve vaší firmě. Můžete ihned reagovat a vzniklou situaci řešit. Kamerové systémy najdou využití všude. Jsou ochranou, prevencí a bezpečností.

Ve výrobních prostorech můžete dohlížet na kvalitu a efektivnost práce, kterou tímto způsobem zkvalitňujete. Nezanedbatelným prvkem je kázeň a bezpečnost na pracovišti. Kamerový systém dokáže být v práci i za vás. Můžete kdykoli nahlédnout na pracoviště a zkontrolovat své zaměstnance zda dělají to, co mají. Od příchodu do zaměstnání, po dobu trvání pracovní doby.

Kamerové systémy zvyšují vaši efektivitu

 

Na kamerový systém by se mělo nahlíže tak, že chrání hodnoty firmy i zaměstnance. Vaše firma, obchod, restaurace, pokud bude hlídaná bezpečnostním kamerovým systémem, nebude tak snadno dostupná pro zloděje a jim podobné. Chránit svůj majetek je základ, bez něho by nebylo podnikání, pracovní příležitosti, výdělky. Dnes už je běžné mít kamery nad vchody, východy. Tak proč nemít kamery uvnitř, zvýší se bezpečnost i produktivita zaměstnanců.

Plánování a doporučená řešení

 

Vždy je dobré dopředu rozmyslet, kolik kamer bude potřeba k odpovídajícímu monitorování požadovaných prostor, a kam můžete natáhnout kabeláž. Také je dobré namalovat hrubý plánek prezentující vaši představu vycházející ze skutečného stavu. Kamerový systém si pak můžete vybrat podle počtu kamer a dalších požadovaných parametrů. Kompletní návrh vám rádi zpracujeme zcela zdarma.

Nejčastěji monitorovaná místa

 
 
 • Parkoviště

 • Vchod

 • Vjezd do skladu

 • Vrátnice

 • Kasa

 • Drahé zboží

 • Sklad

Sledování kamerového systému

 

Ve firmě – obraz je možné sledovat například hlídačem na vrátnici a např. na PC ředitele společnosti. Záznamové zařízení se umístí do serverovny nebo zabezpečené místnosti.

Mimo firmu – systém je možné připojit k internetu. Díky tomu se můžete podívat prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC.

Legislativa

 
 • Informujete své zaměstnance písemně o kamerovém systému

 • Rozmístíte po objektu informační cedule o kamerovém systému

 • Uveřejníte směrnici s pravidly o nakládání s osobními údaji. Nejlépe na vašich webových stránkách.

 • Zaškolíte další osoby nebo sebe do postupů, jak nakládat s osobními údaji

bottom of page